Dalykas |
BIOLOGIJA |
||
Kiti dalykai |
• Technologijos • Anglų kalba |
||
Modulis/ Tema |
MAISTAS IR MYTYBOS PIRAMIDĖ / DIET AND THE FOOD PYRAMID |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga, straipsniu apie vaikų nutukimo problemą Anglijoje, žymaus anglų virtuvės šefo Jamie Olivier pristatytą sveiko maitinimo programą, skirtą Anglijos vidurinėms mokykloms, video medžiaga, interviu su Anglijos Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotoja, atlikdami įvairių tipų užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami namų darbus (skaidrės ir dienoraštis), mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins kovos prieš jaunuolių nutukimą būdais, pvz. žymaus anglų virtuvės šefo Jamie Olivier pristatyta sveiko maitinimo programa, skirta Anglijos vidurinėms mokykloms, išgirs Anglijos Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojos poziciją apie sveiką gyvenseną. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto, garso ir vaizdo medžiagos analizė, darbas grupėse, diskusijos, apklausos rezultatų pristatymas, dienoraščio rašymas. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Garso medžiaga: Audio; |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Aktyvių žodžių sąrašas: Zodziai_biologija; 2. Mokytojo užrašai: Mokytojo uzrasai; 3. Skaidrės: Įvadas į temą; 4. Padalomoji medžiaga: „Agreeing and Disagreeing in English“ ; 5. Padalomoji medžiaga su užduotimis (1); 6. Padalomoji medžiaga su užduotimis (2); |
Aktyvūs žodžiai: |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Sudominantis įvadas į temą: mokytojas skaidrėje pristato klausimus apie mokinių mėgstamus/nemėgstamus patiekalus ir moderuoja trumpą diskusiją apie tai, kokią įtaką mitybai turi amžius, gyvenamoji vieta, darbas ir religija. | 1. Mokiniai dalijasi mintimis apie mėgstamus/nemėgstamus patiekalus ir diskutuoja apie tai, kokią įtaką mitybai turi amžius, gyvenamoji vieta, darbas ir religija. | ||
2. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 2. Mokiniai kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
3. Aktyviųjų žodžių pristatymas skaidrėje arba ant lentos. | 3. Mokiniai susipažįsta su aktyviais žodžiais, jų definicijomis ir vertimu į lietuvių kalbą. | ||
4. Mokytojas supažindina mokinius su sveiko maisto piramidės principu ir išdalina mokiniams padalomąją medžiagą (1). | 4. Mokiniai užpildo sveiko maisto piramidę, panaudodami aktyviuosius žodžius. | ||
5. Mokytojas pakviečia mokinius pasiklausyti trumpos dietologo paskaitos apie sveiką mitybą ir sveiko maisto piramidę. | 5. Išklausę garso įrašą mokiniai atlieka Užduotis D, E, F ir atsako į pateiktus klausimus. | ||
6. Mokytojas suformuluoja užduotį: perskaityti tekstą "A Big Issue" padalomojoje medžiagoje ir atlikti 2-ą užduotį. | 6. Mokiniai atlieka užduotis ir dalijasi įspūdžiais apie informaciją tekste: vaikų nutukimo problemą Anglijoje, įžymaus anglų virtuvės šefo Jamie Olivier pristatytą sveiko maitinimo programą, skirtą Anglijos vidurinėms mokykloms. | ||
7. Mokytojas suskirsto mokinius į grupes diskusijai tema „Valgykla mano mokykloje“. | 7. Mokiniai diskutuoja apie tai, ar valgykla jų mokykloje propaguoja sveiką maistą. | ||
8. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai. | 8. Mokiniai pristato pagrindinius teiginius. | ||
9. Mokytojas išdalija padalomąją medžiagą (2) ir pristato vaizdo siužetą - interviu su Anglijos Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotoja. | 9. Mokiniai žiūri vaizdo įrašą ir atlieka b ir c užduotis. |
||
10. Mokytojas pristato antrąjį vaizdo siužetą – trumpus įvairių žmonių pasisakymus apie savo gyvenseną ir mitybą. | 10. Mokiniai žiūri vaizdo įrašą ir atlieka a-c užduotis, dalijasi įspūdžiais ir trumpai papasakoja apie savo gyvenseną ir mitybą. | ||
11. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. Mokinių įvertinimas. | 11. Mokiniai išklauso mokytojo komentarus ir įvertinimus. | ||
12. Mokytojas suformuluoja namų darbų užduotį: atlikti klasės draugų / tėvų / brolių / seserų apklausą apie jų gyvensenos ir mitybos įpročius bei pristatyti rezultatus skaidrėse. | 12. Mokiniai susiskirsto grupelėmis ir aptaria, kokiu būdu atliks apklausą. | ||
13. Mokytojas suformuluoja 2-ąją namų darbų užduotį: kiekvienas mokinys turi rašyti maisto dienoraštį ir atlikti trumpą analizę anglų kalba apie tai, ar jų maisto racionas atitinka sveikos piramidės principus. |
13. Mokiniai užsirašo namų darbų užduoties reikalavimus ir vertinimo kriterijus. | ||
14. Refleksija. | 14. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Per sudėtinga klausymo, vaizdo arba skaitymo medžiaga. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant angliškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas įvairiose veiklose, apklausos rezultatų pristatymas skaidrėmis, dienoraščio apie savo mitybą rašymas. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
1) klasės draugų / tėvų / brolių / seserų apklausa apie jų gyvensenos ir mitybos įpročius bei rezultatų pristatymas skaidrėmis; |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Daiva Pundziuvienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. |