Dalykas |
MATEMATIKA |
||
Kiti dalykai |
Vokiečių kalba |
||
Modulis/ Tema |
MATEMATIKOS UŽDAVINIAI / MATHEMATIK AUFGABEN |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (užduočių lapai, žodynėlis – „Mathematik“), atlikdami kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami poromis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su naujais terminais, gebės pateikti sprendimo kelią vokiečių kalba. |
||
Mokymo/si metodai |
Terminų analizė, darbas poromis, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas). |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Multimedija. • Kompiuteris su interneto ryšiu; • Vokiečių-lietuvių, lietuvių-vokiečių žodynas; • Padalomoji medžiaga. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Uždavinys „Treppe“:
Arbeistblatt 1. |
1. Aktyvūs žodžiai: das Zurückkommen, die Umgebung, die Grenze, wechseln, das Treppenstufe, total, eine Maß-einheit, das Bauplan. 2. Namų darbų uždaviniai: Arbeitsblatt 4. 3. Padalomoji medžiaga „eine(r) Meinung ausdrücken/zustimmen /ablehnen“: Arbeitsblatt 6. 4. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 7. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas projektoriaus pagalba parodo žodyną Arbeitsblatt 7 ir supažindina mokinius su naujais žodžiais, kurie bus uždaviniuose. | 1. Mokiniai susipažįsta su naujais žodžiais. | ||
2. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 2. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
3. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Arbeitsblatt 1,2,3. | 3. Mokiniai atlieka užduotis Arbeitsblatt 1,2,3. | ||
4. Mokytojas prašo mokinių pamokos metu išspęsti uždavinius, ieškoti aktyviųjų žodžių definicijų, naudojantis kontekstu ką tik atliktoje užduotyje, kaip pagalbine priemone. | 4. Mokiniai ieško aktyviųjų žodžių definicijų, naudodamiesi kontekstu ką tik atliktoje užduotyje, kaip pagalbine priemone. Atlieka užduotis. | ||
5. Užduočių 1,2,3 (Arbeitsblatt 1,2,3) aptarimas. | 5. Mokiniai atsakinėja į mokytojo užduotus klausimus, pateikdami savo sugalvotų pavyzdžių. | ||
6. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados | 6. Mokiniai pateikia uždavinių sprendimo atsakymus, klauso kitų ir pasižymi pastabas, komentarus naudodamiesi Arbeitsblatt 6,7. | ||
7. Namų darbų skyrimas. Mokiniai suskirstomi poromis, kiekvienai porai duodamas Arbeitsblatt 4,6. Mokiniai pamokos metu tariasi apie galimus sprendimo būdus. | 7. Žymisi namų darbams skiriamą užduotį: kiekvienai porai išspręsti namų darbų uždavinius Arbeitsblatt 4. | ||
8. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 8. Žymisi pastabas ir įvertinimus. | ||
9. Refleksija. | 9. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas vokiškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas vokiškas tekstas. Mokytojui sudėtinga organizuoti /moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę.
|
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis vokiškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. 4. Mokymo ir mokymosi sėkmę lemia geras mokinių ir mokytojų bendravimas bei bendradarbiavimas, pagrįstas abipuse pagarba, meile, atvirumu, supratimu „ledlaužio“ metodas laužo nepasitikėjimo, priešiškumo bei nepasitenkinimo ledus, sudaro tokias situacijas, kuriose vaikas jaučiasi saugiai, gali išreikšti save, įgyti pasitikėjimą. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymas). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Kiekvienai grupei paruošti pristatymą skaidrių formatu vokiečių kalba tema "Įdomiausias matematikos uždavinys". |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje. |
||
Mokymo medžiagos autorius ir šaltiniai |
Parengė: Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. Naudoti šaltiniai: |