Dalykas

KŪNO KULTŪRA

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

Užklasinė veikla

Modulis/ Tema

ŽIEMOS SPORTAS / WINTERSPORT

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (tekstas apie Sven Fischer, galvosūkis, paveikslėlis), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:

  • suprasti B1-B2 lygmens skaitomo teksto pagrindinę mintį ir detales;
  • taisyklingai vartoti aktyvius žodžius ir pagrindinius terminus, susijusius su pamokos tema;
  • papasakoti apie žiemos sporto rūšis, apie biatlonininką Sven Fischer, žinos sporto salės įrengimus vokiečių kalba;
  • parengti grupinį darbą (pvz. pristatymas skaidrių formatu).

Dalyko uždaviniai

  • žinoti žiemos sporto rūšis;
  • atpažinti sporto salės įrengimus, sporto drabužius ir aksesuarus vokiečių kalba;
  • diskutuoti, pateikti nuomonę ir argumentus apie žiemos sporto šakas, parengti pristatymą;
  • pateikti nuomonę apie biatlonininką Sven Fischer.

Kultūra, pažinimas

Mokiniai susipažins su buvusios Vokietijos Demokratinės respublikos biatlonininku Sven Fischer, sužinos apie žiemos sporto šakas Vokietijoje.

Mokymo/si metodai

Teksto analizė, darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas (pristatymai skaidrių formatu).

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Multimedia įranga.
• Kompiuteris su interneto ryšiu.
• Vokiečių-lietuvių, lietuvių-vokiečių žodynas.
• Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 2, Arbeitsblatt 3.

Pasirengimas pamokai

1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą).
2. Padalomosios medžiagos paruošimas

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Paveikslėlis „Im Fitness-Studio‘‘: Arbeitsblatt 1.
2. Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 2, Arbeitsblatt 3.
3. Padalomoji medžiaga „eine(r) Meinung ausdrücken/zustimmen /ablehnen“: Arbeitsblatt 4.
4. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 5.
1. Aktyvūs žodžiai: Mit Erfolg; Bester der Welt; sportlicher Kampf, bei dem man feststellt, wer der/die Beste ist; sehr guter Sportler; ünterstüzen, helfen; Ort, an dem Sporttraining gemacht wird; ohne Bezahlung; Sportler, der z.B. Laufen, Weitspringen oder Diskuswerfen macht; Sportart, bei der man in flachem Gebiet Ski fährt; voll machen; durch Reisen viel sehen und erfahrungen machen; sehr großer, hoher Raum, in dem man Sport machen kann; besonders, wunderbar; mit einem flachen Sportgerät auf Eis und Schnee fahren; Skispringen.
2. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 5.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Mokytojas projektoriaus pagalba parodo paveikslėlį „Im Fitness-Studio”, kviečia mokinius įvardinti, tai kas pavaizduota paveikslėlyje lietuviškai. 1. Mokiniai stengiasi įsiminti terminus, įvardina tai kas pavaizduota paveikslėlyje lietuviškai.
2. Mokytojas paprašo mokinių išvardinti paveikslėlyje ne paminėtus sporto salės įrengimus ir juos užrašo lentoje. 2. Mokiniai diskutuoja apie tai, kokios sporto salės įrengimų, sporto drabužių ir aksesuarų rūšys yra nepaminėtos.
3. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. 3. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius.
4. Mokytojas pristato pagrindinius vokiškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. 4. Mokiniai žymisi terminus, garsiai taria frazes.
5. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Arbeitsblatt 2 ir suformuluoja užduotį – perskaityti tyliai tekstą apie Sven Fischer, žodyno pagalba išsiversti nežinomus žodžius. 5. Mokiniai skaito tekstą, palygindami verčia nežinomus žodžius.
6. Liepia mokiniams Arbeitsblatt 2 ieškoti aktyviųjų žodžių definicijų, naudojantis kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone. 6. Mokiniai ieško aktyviųjų žodžių definicijų, naudodamiesi kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone.
7. Užduoties 2  (Arbeitsblatt 2) aptarimas. 7. Mokiniai atsakinėja į mokytojo užduotus klausimus, pateikdami savo sugalvotų pavyzdžių.
8. Mokiniai suskirstomi grupėmis, kiekvienai grupei duodamas galvosūkis Arbeitsblatt 3. Užduočiai atlikti skiriama 10 min. Leidžiama naudotis internetu. 8. Mokiniai atlieka galvosūkio užduotį.
9. Kviečia mokinius pristatyti galvosūkio atsakymus vokiškai ir lietuviškai. Leidžiama mokiniams naudotis pateiktomis frazėmis Arbeitsblatt 4 ir žodynu Arbeitsblatt 5. 9. Vieni mokiniai pristato, o kiti mokiniai klauso kitų grupių atstovų atsakymų ir pasižymi pastabas, komentarus naudodamiesi Arbeitsblatt 4. Mokiniai dalijasi surinkta informacija.
10. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. 10. Žymisi pastabas.
11. Mokytojas organizuoja diskusiją tema „Žiemos sportas Lietuvoje“. 11. Mokiniai dalyvauja diskusijoje ir stengiasi argumentuoti savo nuomonę bei pagarbiai išklausyti klasės draugų teiginius.
12. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. 12. Žymisi pastabas.
13. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymų temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. 13. Žymisi namų darbų užduotį:  kiekvienam paruošti pristatymą vokiečių kalba tema "Žiemos sporto šakos Lietuvoje ir Vokietijoje".
14. Refleksija. 14. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti.

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Problemos

Sprendimai

1. Neteisingai suprastas vokiškai suformuluotas klausimas ar užduotis.
2. Per sudėtingas vokiškas tekstas. Mokytojui sudėtinga organizuoti /moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę.

 

1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą.
2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą.
3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis vokiškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar  mandagiai jai prieštarauti.
4. Mokymo ir mokymosi sėkmę lemia geras mokinių ir mokytojų bendravimas bei bendradarbiavimas, pagrįstas abipuse pagarba, meile, atvirumu, supratimu „ledlaužio“ metodas laužo nepasitikėjimo, priešiškumo bei nepasitenkinimo ledus, sudaro tokias situacijas, kuriose mokinys jaučiasi saugiai, gali išreikšti save, įgyti pasitikėjimą.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymai).

Namų darbai, tolesnė veikla

Namų darbams skiriama:  kiekvienam paruošti pristatymą vokiečių kalba tema "Žiemos sporto šakos Lietuvoje ir Vokietijoje".

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius / nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis.

Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje.

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
Deutsch Perfekt, (11/2006): Spotlight Verlag;
Deutsch Perfekt, (1/2008): Spotlight Verlag.