Dalykas |
ISTORIJA |
||
Kiti dalykai |
• Geografija |
||
Modulis/ Tema |
RYTŲ IR VAKARŲ VOKIETIJA / DEUTSCHLAND-OST UND DEUTSCHLAND-WEST |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (tekstas apie Vokietijos Demokratinę ir Federacinę Respubliką, užduotys), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su DDR ir BRD Vokietija. Žinos žymių Vokietijos žmonių nuomonę apie gyvenimo kokybę DDR ir BRD. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas skaidrių formatu). |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Multimedija. • Internetas. • Vokiečių-lietuvių, lietuvių-vokiečių žodynas. • Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 3. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Paveikslėlis „DDR und BRD“: Arbeistblatt 1, 2. Tekstas „Ost- West- Lebenswege‘‘: Arbeitsblatt 2. 3. Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 3. 4. Mokytojo užrašai. 5. Padalomoji medžiaga „eine(r) Meinung ausdrücken/zustimmen /ablehnen“: Arbeitsblatt 4. 6. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 5. |
1. Aktyvūs žodžiai: Deutsche Demokratische Republik; Frau, die in der Wissenschaft arbeitet; bestimmter Bereich (z.B. Chemie), in dem viel Wissen gesammelt wird; hungrig nach Erfolg; eine Verbindung/Beziehung haben zu; hier: eine Idee haben von; schließlich; kuz für: Staatssicherheit: Sie war eine Geheimpolizei des DDR-Regimes; hier: kontrolieren; Beziehung; unbestimmt, unsicher; Verbesserung der beruflichen Position; Karriere machen; hier: Person, die eine Partei leitet; kuz für: Sozialdemokratische Partei Deutschlands; politischer Neuanfang 1989; ünterstützen; in West- und Ostdeutschland; hier: Wiedervereinigung von Ost- und Westdeutschland im Jahr 1990; hier: alle Ämter, die für die Regeln des Staates zuständig sind; sehr bekannte Person; alle Einwohner; weggehen und nicht mehr zurückkommen, positives Besipiel. 2. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 5. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas projektoriaus pagalba parodo skaidrę, kurioje parašyta DDR und BRD Arbeitsblatt 1. | 1. Mokiniai pasako trumpinių DDR und BRD reikšmes lietuviškai. | ||
2. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 2. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
3. Mokytojas pristato pagrindinius vokiškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. | 3. Žymisi terminus. | ||
4. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Arbeitsblatt 2 ir suformuluoja užduotį – perskaityti tekstą tyliai apie DDR ir BRD Vokietijoje, žodyno pagalba išsiversti nežinomus žodžius. | 4. Mokiniai skaito tekstą, palygindami verčia nežinomus žodžius. | ||
5. Liepia mokiniams Arbeitsblatt 2 ieškti aktyviųjų žodžių definicijų, naudojantis kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone. | 5. Mokiniai ieško aktyviųjų žodžių definicijų, naudodamiesi kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone. | ||
6. Užduoties 2 (Arbeitsblatt 2) aptarimas. | 6. Mokiniai atsakinėja į mokytojo užduotus klausimus, pateikdami savo sugalvotų pavyzdžių. | ||
7. Mokiniai suskirstomi grupėmis, kiekvienai grupei duodamas Arbeitsblatt 3. Užduočiai atlikti skiriama 10 min. Naudojamas žodynas.. | 7. Mokiniai atlieka užduotis Arbeitsblatt 3. | ||
8. Liepiama mokiniams pristatyti užduočių atsakymus vokiškai ir lietuviškai. Mokiniai naudojasi pateiktomis frazėmis Arbeitsblatt 4 | 8. Mokiniai klauso kitų grupių atstovų atsakymų ir pasižymi pastabas, komentarus naudodamiesi Arbeitsblatt 4,5. Mokiniai dalijasi surinkta informacija. | ||
9. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 9. Žymisi pastabas. | ||
10. Mokytojas organizuoja diskusiją tema „Gyvenimo kokybės skirtumai DDR ir BRD“. | 10 Mokiniai dalyvauja diskusijoje ir stengiasi argumentuoti savo nuomonę bei pagarbiai išklausyti klasės draugų teiginius. | ||
11. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 11. Žymisi pastabas. | ||
12. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymu temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 12. Namų darbams skiriama: kiekvienai grupei paruošti pristatymą vokiečių kalba šiomis temomis: 1. Gyvenimo sąlygos DDR ir BRD iki Berlyno sienos griuvimo. 2. Gyvenimo sąlygos DDR po Berlyno sienos nugriovimo. | ||
13. Refleksija. | 13. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas vokiškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas vokiškas tekstas. Mokytojui sudėtinga organizuoti /moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę.
|
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis vokiškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. 4. Mokymo ir mokymosi sėkmę lemia geras mokinių ir mokytojų bendravimas bei bendradarbiavimas, pagrįstas abipuse pagarba, meile, atvirumu, supratimu „ledlaužio“ metodas laužo nepasitikėjimo, priešiškumo bei nepasitenkinimo ledus, sudaro tokias situacijas, kuriose vaikas jaučiasi saugiai, gali išreikšti save, įgyti pasitikėjimą. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymai). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Namų darbams skiriama: kiekvienai grupei paruošti pristatymą vokiečių kalba šiomis temomis: 1. Gyvenimo sąlygos DDR ir BRD iki Berlyno sienos griuvimo; 2. Gyvenimo sąlygos DDR po Berlyno sienos griuvimo. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius /nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. Naudoti šaltiniai: |