Dalykas |
GOGRAFIJA |
||
Kiti dalykai |
• Turizmas • Vokiečių kalba |
||
Modulis/ Tema |
LAISVALAIKIO IR TURIZMO GEOGRAFIJA / GEOGRAPHIE DER FREIZEIT UND DES TOURISMUS |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (turizmo rūšių schema, tarptautinių kelionių diagrama, turizmo išteklių ir ekologinių problemų sąrašu), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su Vokietijoje esančiomis turizmo rūšimis. Mokės palyginti Vokietijos ir Lietuvos turizmo rūšis. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas). |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Multimedija; • Interneto ryšys; • Padalomoji medžiaga. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Schema „Tourismusarten‘‘: Arbeitsblatt 1. 2. Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 2. 3. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 3. 4. Padalomoji medžiaga „eine(r) Meinung ausdrücken / zustimmen / ablehnen“. |
1. Aktyvūs žodžiai: Klima, Flora und Fauna, Landschaft, Mineral, natürliche Ressourcen, das touristische Erbe, Erzeugung von Müll, Lärm. 2. Schema „Tourismusarten‘‘: Arbeitsblatt 1. 3. Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 2. 4. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 3. 5. Padalomoji medžiaga: „eine(r) Meinung ausdrücken / zustimmen / ablehnen“. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas projektoriaus pagalba parodo schemą „turizmo rūšys”, mokiniai pabando atspėti, kaip kiekviena turizmo rūšis vadinasi lietuviškai. | 1. Mokiniai stengiasi įsiminti terminus, atspėti kaip kiekviena turizmo rūšis vadinasi lietuviškai. | ||
2. Mokytojas paprašo mokinių išvardinti schemoje nepaminėtas turizmo rūšis ir jas užrašo lentoje. | 2. Mokiniai diskutuoja apie tai, kokios turizmo rūšys yra nepaminėtos. | ||
3. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 3.Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
4. Mokytojas pristato pagrindinius vokiškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. | 4. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo vokiškus raktinius žodžius, bando juos paaiškinti angliškai arba verčia į lietuvių kalbą ir stengiasi juos įsiminti. | ||
5. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Arbeitsblatt 2 ir suformuluoja užduotį – pakomentuoti diagramą „Internationale Reisen‘‘, palyginti savo mintis ir teiginius. | 5. Mokiniai skaito tekstą, palygindami ką tik išreikštas savo mintis ir teiginius tekste, pristato žodžiu savo pamąstymus, juos argumentuodami, žymisi pastabas. | ||
6. Mokytojas ragina mokinius Arbeitsblatt 2 ieškoti aktyviųjų žodžių definicijų, naudojantisi kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone. | 6. Mokiniai Arbeitsblatt 2 ieško aktyviųjų žodžių definicijų, naudodamiesi kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone. | ||
7. Užduoties 2 (Arbeitsblatt 2) aptarimas. Liepia pateikti kiekvienam mokiniui po du sakinius su vokišku žodžiu Tourismusarten. | Mokiniai pateikia po du sakinius su vokišku žodžiu Tourismusarten. | ||
8. Mokiniai suskirstomi grupėmis, kiekvienai grupei paskiriamas skirtingas regionas. Mokiniai turi apžvelgti regiono ekologines problemas. Užduočiai atlikti yra naudojamas internetas. Liepia vienam grupės atstovų pristatyti regioną. | 8. Mokiniai atlieka užduotį, „apžvelgti regiono ekologines problemas“, dalijasi su susidūrusiais sunkumais. Mokiniai padeda grupės atstovui paruošti regiono pristatymą. | ||
9. Mokytoja klauso pristatomų pranešimą. Ragina mokinius naudojasi pateiktomis frazėmis Arbeitsblatt 3. | 9. Grupių atstovai pristato regionus. Kiti mokiniai klauso kitų grupių pranešimus ir pasižymi pastabas, komentarus naudodamiesi Arbeitsblatt 3. | ||
10. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 10. Mokiniai dalijasi surinkta informacija, žymisi pastabas. | ||
11. Mokytojas organizuoja diskusiją tema „Regiono ištekliai ir ekologinės problemos“. | 11. Mokiniai dalyvauja diskusijoje ir stengiasi argumentuoti savo nuomonę bei pagarbiai išklausyti klasės draugų teiginius. | ||
12. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 12. Žymisi įvertinimus. | ||
13. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymų temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 13. Mokiniai žymisi namų darbų užduotį: kiekvienam paruošti pristatymą vokiečių kalba tema "Lietuvos miestas arba pasaulio šalis, kurioje teko pabuvoti. Ekologinės problemos". | ||
14. Refleksija. | 14. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas vokiškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas vokiškas tekstas. 3. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis vokiškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymai). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Namų darbams skiriama: kiekvienam paruošti pristatymą skaidrių formatu vokiečių kalba tema "Lietuvos miestas arba pasaulio šalis, kurioje teko pabuvoti. Ekologinės problemos". |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius / nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje. |
||
Mokymo medžiagos autorius ir šaltiniai |
Parengė: Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI. |