Dalykas |
GEOGRAFIJA |
||
Kiti dalykai |
Vokiečių kalba |
||
Modulis/ Tema |
KLIMATO KAITOS PADARINIAI / FOLGEN DES KLIMAWANDELS |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (Europos žemėlapis), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:suprasti B1 lygmens skaitomo teksto detales; teisingai vartoti specifinius terminus.
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai plečia savo akiratį aplinkotyros srityje. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse ir individualiai, diskusija,“ minčių lietus“. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 1, Arbeitsblatt 2, Arbeitsblatt 3. • Mokytojo užrašai. • Žodžių sąrašas Wortschatz. • Padalomoji medžiaga „Redemittel für Diskussionen“. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Aktyvių žodžių sąrašas. 2. Padalomoji medžiaga. 3. Galimų užduočių sąrašas. 4. Lingvistinis priminimas (Hypothetische Bedingungen) |
Aktyvūs žodžiai: |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Paskelbia pamokos temą. | 1. Mokiniai klauso, žymisi. | ||
2. Supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 2. Klauso, klausia, jei ko nesupranta. | ||
3. Pristato pagrindinius vokiškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. | 3. Į sąsiuvinius užsirašo raktinius žodžius vokiškai ir stengiasi juos įsiminti. | ||
4. Išdalina padalomąją medžiagą: Arbeitsblatt 1 ir suformuluoja užduotį – perskaičius tekstą atlikti I užduotį. | 4. Skaito tekstą ir atlieka I užduotį. | ||
5. Padeda iškilus kalbinėms problemoms. | 5. Klausia, jei iškyla problemų atliekant užduotį. | ||
6. Aptariama I užduotis. | 6. Pristato I užduotį. | ||
7. Lentoje užrašo sąlygos šalutinio sakinio pavyzdį ir paaiškina jų vartojimo ypatumus. | 7. Pasižymi pavyzdžius. | ||
8. Paaiškina II užduotį. | 8. Atlieka II užduotį. | ||
9. Aptariama II užduotis. | 9. Pristato II užduotį. | ||
10. Prašo mokinių parašyti 4-5 sakinius, kaip jie tausoja aplinką. Kviečia diskutuoti. | 10. Rašo pavyzdžius. Pristato klasėje, diskutuoja. | ||
11. Skelbia klausimą: Was ist Niedrigenergiehaus? | 11. Atsako į klausimą, pasidalina savo spėjimais. | ||
12. Išdalina padalomąją medžiagą Arbeitsblatt 2 ir suformuluoja užduotį – paaiškinti terminus naudojant III užduoties schema. | 12. Porose atlieka užduotį. | ||
13. Aptariama užduotis. | 13. Pristato atsakymus. | ||
14. Paaiškina III užduotį. | 14. Atleika III užduotį. | ||
15. Aptariama III užduotis. Atkreipia dėmesį, kad terminai Zuluft ir Fortluft priklauso dalykinei kalbai ir šnekamojoje nevartojami. | 15. Bando paaiškinti, kaip pasyviame name taupoma energija. Idėjos užrašomos lentoje. | ||
16. Paaiškinama IV užduotis. | 16. Atlieka IV užduotį. | ||
17. Padeda, iškilus problemom su žodynu. | 17. Klausia, jei ko nesupranta. | ||
18. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 18. Aptarimas. Žymisi pastabas. | ||
19. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 19. Žymisi pastabas, diskutuoja. | ||
20. Namų darbų skyrimas. | 20. Žymisi namų darbų užduotį. | ||
21. Refleksija. | 21. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas vokiškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas vokiškas tekstas. 3. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę, nes trūksta kalbinių žinių. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis vokiškomis fra-zėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. 3. Mokymo ir mokymosi sėkmę lemia geras mokinių ir mokytojų bendravimas bei bendradarbiavimas, pagrįstas abipuse pagarba, meile, atvirumu, supratimu „ledlaužio“ metodas laužo nepasitikėjimo, prie-šiškumo bei nepasitenkinimo ledus, sudaro tokias situacijas, kuriose vaikas jaučiasi saugiai, gali išreikšti save, įgyti pasitikėjimą. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, indėlis dirbant porose ir grupelėse. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Namų darbams skiriama užduotis Arbeitsblatt 3: Was wir für die Umwelt tun könnten, wenn wir wollten… |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius / nepavykusius mokymo metodus, pa-mokos struktūros dalis.
|
Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: lektorė Jūratė Andriuškevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI Naudoti šaltiniai: |