Dalykas |
TECHNOLOGIJOS |
||
Kiti dalykai |
• Darbai |
||
Modulis/ Tema |
AUTOMOBILIO TAISYMAS SERVISE / DIE REPARATUR DES AUTOS IN DER AUTOWERKSTATT |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (paveikslėlis – „Mit dem Auto unterwegs“, užduočių lapas, išsireiškimai – „in der Autowerkstatt“), atlikdami kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami poromis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažins su transporto terminija Vokietijoje. |
||
Mokymo/si metodai |
Terminų analizė, darbas poromis, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas). |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Multimedija; • Kompiuteris su interneto ryšiu; • Vokiečių-lietuvių, lietuvių-vokiečių žodynas. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas. 3. Padalomoji medžiaga. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Paveikslėlis „Mit dem Auto unterwegs“: Arbeistblatt 1. 2. Užduotys „Rund ums Auto‘‘, „Im Straßenverkehr“: Arbeitsblatt 2, Arbeistblatt 2/1. 3. Padalomoji medžiaga: „In der Autowerkstatt“ Arbeitsblatt 3. 4. Padalomoji medžiaga „eine(r) Meinung ausdrücken/zustimmen /ablehnen“: Arbeitsblatt 4. 5. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 5. |
1. Aktyvūs žodžiai: bremsen, ab-biegen, wechseln, überholen, tanken, an-halten, blinken, anhalten, der Rück-spiegel, das Wohnmobil, der Kofferraum, der Blinker, das Wandreieck, der Sch-eibenwischer. 2. Paveikslėlis „Mit dem Auto un-terwegs“: Arbeistblatt 1. 3. Užduotys „Rund ums Auto‘‘, „Im Straßenverkehr“: Arbeitsblatt 2, Arbeistblatt 2/1. 4. Padalomoji medžiaga: „In der Autowerkstatt“: Arbeitsblatt 3. 5. Padalomoji medžiaga „eine(r) Meinung ausdrücken/zustimmen /ablehnen“: Arbeitsblatt 4. 6. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 5. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas projektoriaus pagalba parodo paveikslėlį „Mit dem Auto unterwegs“ Arbeitsblatt 1 ir liepia mokiniams paveikslėlyje esančius žodžius išversti į lietuvių kalbą. | 1. Mokiniai pasako paveikslėlyje esančius žodžius lietuviškai. | ||
2. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. | 2. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius. | ||
3. Mokytojas pristato pagrindinius vokiškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. | 3. Žymisi terminus. | ||
4. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Arbeitsblatt 2 žodyno pagalba atlikti pratimus. | 4. Peržiūri užduotis, klausia, jei ko nesupranta. | ||
5. Mokiniams liepia Arbeitsblatt 2 ieškoti aktyviųjų žodžių definicijų, naudojantis kontekstu ką tik atliktoje užduotyje, kaip pagalbine priemone. Pateikia klausimus. | 5. Mokiniai atlieka užduotis Arbeitsblatt 2, ieško aktyviųjų žodžių definicijų, naudodamiesi kontekstu ką tik atliktoje užduotyje, kaip pagalbine priemone. | ||
6. Užduoties 2 (Arbeitsblatt 2) aptarimas. | 6. Mokiniai atsakinėja į mokytojo užduotus klausimus, pateikdami savo sugalvotų pavyzdžių. | ||
7. Mokiniai suskirstomi poromis, kiekvienai porai duodamas Arbeitsblatt 3,4. Užduočiai atlikti skiriama 10 min. yra naudojamas žodynas. Mokiniai turi sukurti dialogą apie automobilio gedimą. | 7. Mokiniai klauso kitų dialogų ir pasižymi pastabas, komentarus naudodamiesi Arbeitsblatt 4,5. Mokiniai ruošia dialogą. | ||
8. Mokytojas kviečia mokinius pristatyti dialogą. | 8. Mokiniai pristato dialogą, dalijasi surinkta informacija. | ||
9. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 9. Mokiniai žymisi pastabas. | ||
10. Mokytojas organizuoja diskusiją tema „Automobilio remontas servise“. | 10. Mokiniai dalyvauja diskusijoje ir stengiasi argumentuoti savo nuomonę bei pagarbiai išklausyti klasės draugų teiginius. | ||
11. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 11. Mokiniai žymisi pastabas ir įvertinimus. | ||
12. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymų temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. | 12. Mokiniai žymisi namų darbų užduotį: kiekvienai grupei paruošti pristatymą vokiečių kalba tema "Automobilio gedimas". | ||
13. Refleksija. | 13. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas vokiškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas vokiškas tekstas. Mokytojui sudėtinga organizuoti /moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę.
|
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis vokiškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. 4. Mokymo ir mokymosi sėkmę lemia geras mokinių ir mokytojų bendravimas bei bendradarbiavimas, pagrįstas abipuse pagarba, meile, atvirumu, supratimu „ledlaužio“ metodas laužo nepasitikėjimo, priešiškumo bei nepasitenkinimo ledus, sudaro tokias situacijas, kuriose vaikas jaučiasi saugiai, gali išreikšti save, įgyti pasitikėjimą. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymas). |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Namų darbams skiriama: kiekvienai grupei paruošti pristatymą vokiečių kalba tema "Automobilio gedimas". |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI; Naudoti šaltiniai: |