Dalykas

DAILĖ

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Vokiečių kalba
• Etika

Modulis/ Tema

MANO LANGO SPALVOS - TAI AŠ (2) / FARBEN MEINES FENSTERS - DAS BIN ICH(2)

Tikslai

Kalbiniai tikslai

Teisingai ištarti naujus žodžius, surasti juos kryžiažodyje, pristatyti vokiškai savo darbus, suprasti draugų pristatymus.

Dalyko tikslai

Išanalizavus Hundertwasser dailės kūrinius, aptarti jų menines ir filosofines ypatybes, pasirinkti vizualinę idėją ir savaip ją sukurti, siekti originalios raiškos.

Kultūra, pažinimas

Susipažinę su austrų dailininko Hundertwasser kūryba ir filosofija, gebės apibrėžti jo kūrinių reikšmę ir svarbą visuomenei, dailei; ugdys meninę saviraišką.

Mokymo/si metodai

Kūrybinio darbo užbaigimas, darbas grupėse, pristatymas.

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 1 Fensterbeschreibung;
Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 2 Wortschatz/ Kreutzworträtsel;
Multimedija;
• Kanceliarinės priemonės.

Pasirengimas pamokai

Paruošti kryžiažodį žodžių pakartojimui.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

Žodžiai  ir išsireiškimai paveikslui aprašyti. 1. Frazės ir žodžiai, kuriuos mokiniams sunkiau prisiminti.
2. Gramatines struktūros, kurių gali prireikti, šiuo atveju – savo kūrybinio darbo pristatymui.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Primena pamokos uždavinį  ir tikslus, atsako į mokinių klausimus. 1. Klauso mokytojo, klausia, jei ko nesupranta.
2. Paprašo per 5 -10 min. pabaigti piešti savo kūrybinę užduotį. 2. Užbaigia savo kūrybinį darbą (šiuo atveju savo langą).
3. Išdalina kryžiažodžius ir išaiškina, kaip žymėti žodžius juose. 3. Kartojasi  žodžius spręsdami kryžiažodį ir žymėdami žodžius nurodytomis spalvomis.
4. Konsultuoja individualiai. 4. Dirba, jei ko nesupranta, konsultuojasi su mokytoju.
5. Suskirsto mokinius į grupeles iš 2-4 mokinių, paprašo jose pristatyti savo darbus, pasipraktikuoti, kad būtų drąsiau. 5. Dirba grupėse ar porose pristatydami savo darbą draugams.
6. Paprašo  pristatyti darbus prieš klasę. 6. Pristato darbą visai klasei. Kiti mokiniai klausia, jei ko nesupranta.
7. Padėkoja mokiniams už pristatymus ir juos pagiria. 7. Klauso mokytojo, padėkoja mokytojui.

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Problemos

Sprendimai

1. Baimė kalbėti vokiškai prieš klasę.
2. Neteisingi suformuluoti sakiniai.
3. Neaiškiai ištariami žodžiai.
1. Padrąsinti mokinius.
2. Pakartoti sakinių sudarymo taisykles.
3. Pataisyti, paprašyti pakartoti  ir būtinai pagirti.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Formuojamasis vertinimas – mokiniai skatinami žodžiu, pagiriami, padrąsinami.

Namų darbai, tolesnė veikla

Užbaigti projektinę užduotį iki galo, jei neužbaigtą ir užbaigti pildyti kryžiažodį. Pasiruošti priemones kitai dailės pamokai.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Pasidžiaugia mokinių darbais, suprasta užduotimi, pagiria jų darbų pristatymus.

Žodžiu įvertina save ir savo draugus

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Danguolė Kukla, Didždvario gimnazija;
Jūratė Andriuškevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.