Dalykas |
DAILĖ |
||
Kiti dalykai |
• Vokiečių kalba |
||
Modulis/ Tema |
MANO LANGO SPALVOS - TAI AŠ (1) / FARBEN MEINES FENSTERS - DAS BIN ICH (1) |
||
Tikslai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai tikslai |
Teisingai ištarti naujus žodžius, pasakyti – ką aš piešiu, kokias spalvas pasirenku. |
|
Dalyko tikslai |
Išanalizavus Hundertwasser dailės kūrinius, aptarti jų menines ir filosofines ypatybes, pasirinkti vizualinę idėją ir savaip ją sukurti, siekti originalios raiškos. |
||
Kultūra, pažinimas |
Susipažinę su austrų dailininko Hundertwasser kūryba ir filosofija mokiniai gebės įvardinti minėto autoriaus kūrinių svarbą ir prasmę dailėje ir visuomenėje. |
||
Mokymo/si metodai |
Pasakojimas, demonstravimas, individualus kūrybinis darbas, darbas grupėse, pristatymas. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
1. Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 1 Fensterbeschreibung; 2. Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 2 Wortschatz/ Kreutzworträtsel; 3. Skaidrės; 4. Multimedija; 5. Kanceliarinės priemonės: popierius, flomasteriai, spalvoti pieštukai ir kt. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Paruošti skaidres su dailininko trumpa biografija, kūrybiniais darbų pavyzdžiais. 2. Surinkti žodyną ir frazes reikalingas pamokai. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Meninės išraiškos priemonių žodynas. 2. Skaidrės. |
1. Supažindinti su sudurtiniais žodžiais ir jų tarimu. 2. Pateikti jau paruoštą žodyną temomis – namai ir spalvos (padalinamoji medžiaga). 3. Pateikti reikalingas frazes darbų pristatymui. |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Pamokos pradžioje mokytojas skelbia pamokos temą ir pamokos uždavinius. | 1. Mokiniai klauso, žymisi. | ||
2. Mokytojas paaiškina, ką mokiniai turės atlikti per 2 pamokas, ko tikimasi. | 2. Klauso užduočių, klausia jei ko nesupranta, žymisi. | ||
3. Demonstruoja skaidres ir paaiškina naujus žodžius. | 3. Stebi skaidres, skaito vokiškus sakinius, bando suprasti pagrindinę mintį ir dailininko išsakytas mintis. | ||
4. Klausosi mokinių tariamų žodžių, skaitomų sakinių, taiso klaidas, pataria. | 4. Susipažįsta su naujais žodžiais, juos taria. | ||
5. Išaiškina kūrybinę užduotį. | 5. Klausosi kūrybinės užduoties, stebi pavyzdžius. | ||
6. Individualiai konsultuoja mokinius. | 6. Dirba individualiai – piešia. | ||
7. Išdalina frazes reikalingas darbų pristatymui ir paaiškina sakinių konstrukciją. | 7. Žymisi frazes, namų darbų užduotį, klausia, jei ko nesupranta. | ||
Galimos problemos |
Problemos | Sprendimai | |
1. Sudėtingi terminai, per daug nežinomų žodžių. 2. Užduotys gali būti kiek sudėtingos, todėl gali būti, kad mokiniai nesuspėtų jų didžiosios dalies atlikti pamokų metu. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Formuojamasis vertinimas – mokiniai skatinami žodžiu, pagiriami, padrąsinami. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Paprašyti užbaigti kūrybinę užduotį ir parašyti 2-4 vokiškus sakinius savo darbo pristatymui. | ||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius / nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. |
Pokalbio metu atsakoma į klausimus : kaip jam sekėsi? ką naujo sužinojo? ar buvo įdomu? |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Jūratė Andriuškevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI; Naudoti ir/ar rekomenduojami šaltiniai: |