Dalykas

BIOLOGIJA

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Visuomenės sveikata
• Etika

Modulis/ Tema

VIZITAS PAS GYDYTOJĄ / BEIM ARZT

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (tekstas apie vizitą pas gydytoją Vokietijoje, frazės vartojamos bendraujant su gydytoju/-a, galvosūkis), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:

  • suprasti B1-B2 lygmens skaitomo teksto pagrindinę mintį ir detales;
  • taisyklingai vartoti aktyvius žodžius ir pagrindinius terminus, susijusius su pamokos tema;
  • suprasti pagrindinius apsilankymo niuansus pas gydytoją Vokietijoje;
  • parengti grupinį darbą (pvz. pristatymas skaidrių formatu).

Dalyko uždaviniai

  • žinoti pagrindines etikos taisykles vizito pas gydytoją metu Vokietijoje;
  • mokėti taisyklingai vartoti pagrindines frazes vizito pas gydytoją metu;
  • diskutuoti, pateikti nuomonę ir argumentus apie vizitą pas gydytoją Vokietijoje, parengti pristatymą;
  • pateikti nuomonę apie vizitą pas gydytoją Vokietijoje ir Lietuvoje.

Kultūra, pažinimas

Mokiniai susipažins su medicinos kultūra Vokietijoje.

Mokymo/si metodai

Teksto analizė, darbas grupėse, diskusijos, projektinis darbas (pristatymas skaidrių formatu).

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Multimedija;
• Kompiuteris su interneto ryšiu;
• Vokiečių-lietuvių, lietuvių-vokiečių žodynas;
• Padalomoji medžiaga: Arbeistblatt 4.

Pasirengimas pamokai

1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą).
2. Padalomosios medžiagos paruošimas

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Paveikslėlis: Arbeitsblatt 1.
2. Tekstas „Gute Besserung‘‘: Arbeitsblatt 2.
3. Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 3.
4. Padalomoji medžiaga „eine(r) Meinung ausdrücken/zustimmen /ablehnen“: Arbeistblatt 4.
5. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 5.
1. Aktyvūs žodžiai:  Im Mund Wasser oder Speisen durch den Hals nach unten bringen; der Arzt; so, das man nicht weiß, was man tun soll; wirken; der Arzt mit besonderer Ausbildung z.B. für Psychiatre, Kardiologe; Person, die offizielle Informationen an die Öffentlichkeit gibt; schicken zu; entscheiden; hingehen; eines der vier Viertel des Kalenderjahres (z.B. April bis Juni); Patient, der bei einer gesetzlichen Krankenkasse versichert ist; nicht sehr schlimme Sache; Zimmer, in dem die ärtzliche Therapie stattfindet; der/die Nächste sein; Geschichte, wie die Krankenheit begonnen hat; viele Fragen stellen; Kommunikationsproblem; vertrauen auf; der Grund; Probleme mit der Gesundheit; sehr schneller Herzrhythmus; Krankheit: es kommt nicht mehr genug Blut zum Herzen; im Bett bleiben; ein Rezept schreiben für; Begrüßung.
2. Žodžių sąrašas: Arbeitsblatt 5.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Mokytojas projektoriaus pagalba parodo paveikslėlį, mokiniai įvardina kas pavaizduota. 1. Mokiniai žodyno pagalba ieško termino – kraujo spaudimo matavimas – vertimo į vokiečių kalbą, taria terminą garsiai.
2. Mokytojas lentoje užrašo veiksmo, esančio paveikslėlyje, pavadinimą lietuviškai (kraujo spaudimo matavimas). 2. Mokiniai žymisi pastabas.
3. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. 3. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo pamokos temą ir kartu su mokytoju išsiaiškina pagrindinius kalbinius ir dalyko pamokos uždavinius.
4. Mokytojas pristato pagrindinius vokiškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. 4. Žymisi terminus.
5. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Arbeitsblatt 2 ir suformuluoja užduotį – perskaityti tekstą tyliai apie vizitą pas gydytoją Vokietijoje, žodyno pagalba išsiversti nežinomus žodžius. 5. Mokiniai skaito tekstą, palygindami verčia nežinomus žodžius. Mokiniai ieško aktyviųjų žodžių definicijų, naudodamiesi kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone.
6. Liepiama Arbeitsblatt 2 ieškoti aktyviųjų žodžių definicijų, naudojantis kontekstu ką tik perskaitytame tekste, kaip pagalbine priemone. 6. Mokiniai atsakinėja į mokytojo užduotus klausimus, pateikdami savo sugalvotų pavyzdžių, ieško aktyvių žodžių definicijų.
7. Užduoties 2  (Arbeitsblatt 2) aptarimas. 7. Mokiniai klauso kitų grupių atstovų atsakymų ir pasižymi pastabas, komentarus.
8. Mokiniai suskirstomi grupėmis, kiekvienai grupei duodamas užduotis: naudojantis pateikta medžiaga su 10 naujų žodžių sugalvoti kryžiažodį. Užduočiai atlikti skiriama 10 min. Leidžiama naudotis internetu. 8. Mokiniai atlieka galvosūkio užduotį.
9. Mokiniai pristato kryžiažodžius vokiškai ir lietuviškai. Mokiniai naudojasi pateiktomis frazėmis. 9. Mokiniai dalijasi surinkta informacija.
10. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. 10. Žymisi pastabas.
11. Mokytojas organizuoja diskusiją tema „Vizitas pas gydytoją Vokietijoje“. 11. Mokiniai dalyvauja diskusijoje ir stengiasi argumentuoti savo nuomonę bei pagarbiai išklausyti klasės draugų teiginius.
12. Mokinių įvertinimas: kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. 12. Žymisi pastabas.
13. Namų darbų skyrimas. Mokytojas supažindina mokinius su pristatymų temomis, reikalavimais ir vertinimo kriterijais. 13. Žymisi namų darbams skiriamą užduotį:  kiekvienam paruošti pristatymą vokiečių kalba tema "Vizitas pas gydytoją Lietuvoje ir Vokietijoje".
14. Refleksija. 14. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti.

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Problemos

Sprendimai

1. Neteisingai suprastas vokiškai suformuluotas klausimas ar užduotis.
2. Per sudėtingas vokiškas tekstas. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę.

 

1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą.
2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą.
3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis vokiškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar  mandagiai jai prieštarauti.
4. Mokymo ir mokymosi sėkmę lemia geras mokinių ir mokytojų bendravimas bei bedradarbiavimas, pagrįstas abipuse pagarba, meile, atvirumu, supratimu „ledlaužio“ metodas laužo nepasitikėjimo, priešiškumo bei nepasitenkinimo ledus, sudaro tokias situacijas, kuriose vaikas jaučiasi saugiai, gali išreikšti save, įgyti pasitikėjimą.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, dalyvavimas diskusijose ir projektinis darbas (pristatymai).

Namų darbai, tolesnė veikla

Namų darbams skiriama:  kiekvienam paruošti pristatymą vokiečių kalba tema "Vizitas pas gydytoją Lietuvoje ir Vokietijoje".

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis.

Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje.

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Gintarė Gelūnaitė-Malinauskienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
Deutsch Perfekt, (1/2008): Spotlight Verlag.