Dalykas

BIOLOGIJA

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

Vokiečių kalba

Modulis/ Tema

ŽMOGAUS VIRŠKINIMO SISTEMOS ORGANAI IR JŲ FUNKCIJOS (2) / VERDAUUNGSORGANE UND IHRE FUNKTIONEN (2)

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (virškinimo sistemos schema), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, poromis ir grupėmis mokiniai gebės:
  • suprasti B1 lygmens klausymo tekstą (vaizdo medžiagą);
  • suprasti B1 lygmens skaitomo teksto detales;
  • taisyklingai vartoti aktyvius žodžius ir pagrindinius terminus, susijusius su pamokos tema;

Dalyko uždaviniai

  • atpažinti virškinimo organus;
  • pažymėti virškinimo organus schemoje;

Kultūra, pažinimas

Mokiniai susipažins su žmogaus virškinimo sistema, virškinimo organų funkcijomis ir supras jų reikšmę ir svarbą žmogui.

Mokymo/si metodai

Vaizdo medžiagos peržiūra, darbas, porose, grupėmis  ir individualiai, teksto analizė.

Medžiaga, priemonės,  įranga

• Vaizdo įrašas: "Wie funktioniert die Verdauung?".
• Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 3.
• Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 4.
• Mokytojo užrašai.
• Žodžių sąrašas: Verdauungssystem.
• Padalomoji medžiaga Redemittel für Diskussionen“.
• Multimedija.

Pasirengimas pamokai

1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą).
2. Padalomosios medžiagos paruošimas

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Aktyvių žodžių sąrašas;
2. Padalomoji medžiaga;
3. Mokytojo užrašai.

Aktyvūs žodžiai:
Mundhöhle, Gallenblase, Leber, After, Mastdarm, Speiseröhre, Bauchspeicheldrüse, Dickdarm, Dünndarm, Zwölffingerdarm, Magen, Wurmfortsatz.

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Mokytojas paskelbia pamokos temą. 1. Mokiniai į sąsiuvinius užsirašo vokiškus raktinius žodžius  ir stengiasi juos įsiminti. Klausosi mokytojo.
2. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. 2. Mokiniai klauso mokytojo, žymisi, klausia, jei ko nesupranta.
3. Mokytojas pristato pagrindinius vokiškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. 3. Mokiniai klauso mokytojo, žymisi, klausia, jei ko nesupranta.
4. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą: Arbeitsblatt 3 ir suformuluoja užduotį – schemą papildyti terminais. Rodomas vaizdo įrašas. 4. Mokiniai žiūri vaizdo įrašą ir  atlieka I užduotį.
5. Užduoties I  aptarimas. 5. Mokiniai pristato I užduotį. Klausia, jei ko nesupranta.
6. Mokytojas paaiškina  II užduotį. Mokytojas padeda iškilus kalbinėms problemoms. 6. Mokiniai atlieka II užduotį.
7. Užduoties II  aptarimas. 7. Mokiniai pristato II užduotį. Klausia, jei ko nesupranta.
8. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą: Arbeitsblatt 4 ir paaiškina užduotį. 8. Mokiniai skaito tekstą, atlieka III užduotį, žymi ar teiginiai teisingi, ar klaidingi.
9. Užduoties III  aptarimas. Mokytojo apibendrinimas. 9. Mokiniai pristato III užduotį, žymisi pastabas.
10. Kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. 10. Mokiniai žymisi pastabas, įvertinimus.
11. Namų darbų skyrimas. 11. Mokiniai žymisi namų darbų užduotį.
12. Refleksija. 12. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti.

Galimos problemos
ir jų sprendimai

Problemos

Sprendimai

1. Neteisingai suprastas vokiškai suformuluotas klausimas ar užduotis.
2. Per sudėtingas vokiškas tekstas.
Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę, nes trūksta kalbinių žinių.
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą.
2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą.
3. Mokymo ir mokymosi sėkmę lemia geras mokinių ir mokytojų bendravimas bei bendradarbiavimas, pagrįstas abipuse pagarba, meile, atvirumu, supratimu „ledlaužio“ metodas laužo nepasitikėjimo, priešiškumo bei nepasitenkinimo ledus, sudaro tokias situacijas, kuriose vaikas jaučiasi saugiai, gali išreikšti save, įgyti pasitikėjimą.

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, indėlis dirbant porose ir grupelėse.

Namų darbai, tolesnė veikla

Namų darbams skiriama:  kiekvienam paruošti pristatymą vokiečių kalba šia tema: Virškinimo organai ir jų funkcijos virškinimo procese.  

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius / nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis.

Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje.

Mokymo medžiagos rengėjai ir  naudoti šaltiniai

Parengė: Jūratė Andriuškevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI

Naudoti šaltiniai:
"Wie funktioniert die Verdauung?". http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=dKiMQjxQWJc
Die Enzyklopädie Gesundheit. Brockhaus, 2008 http://www.goethe.de/ins/pl/lp/lhr/mat/dfu/deindex.htm