Dalykas |
BIOLOGIJA |
||
Kiti dalykai |
Vokiečių kalba |
||
Modulis/ Tema |
ŽMOGAUS VIRŠKINIMO SISTEMA (1) / DAS MENSCHLICHE VERDAUUNGSSYSTEM (1) |
||
Uždaviniai/ mokymosi rezultatai |
Kalbiniai uždaviniai |
Remdamiesi mokytojo pateikta padalomąja medžiaga (virškinimo sistemos schemos), atlikdami teksto suvokimo, kūrybines ir komunikacines užduotis, dirbdami individualiai, grupėmis bei atlikdami projektinį darbą, mokiniai gebės:
|
|
Dalyko uždaviniai |
|
||
Kultūra, pažinimas |
Mokiniai susipažinę su žmogaus virškinimu, burnos ertmės organais ir joje vykstančiais procesais, gebės vertinti šios sistemos ir jos organų svarbą bei reikšmę. |
||
Mokymo/si metodai |
Teksto analizė, darbas grupėse. |
||
Medžiaga, priemonės, įranga |
• Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 1; • Padalomoji medžiaga: Arbeitsblatt 2; • Mokytojo užrašai; • Žodžių sąrašas: Verdauungssystem; • Padalomoji medžiaga „Redemittel für Diskussionen“. |
||
Pasirengimas pamokai |
1. Pagrindinių terminų analizė (definicijos, pavyzdžiai, vertimas į lietuvių kalbą). 2. Padalomosios medžiagos paruošimas. |
||
Kalbinė parama |
Parama mokytojui |
Parama mokiniui |
|
1. Aktyvių žodžių sąrašas; |
Aktyvūs žodžiai: |
||
Pamokos eiga: |
Mokytojo veikla |
Mokinio veikla ir užduotys |
|
1. Mokytojas paskelbia pamokos temą. | 1. Mokiniai klauso ir į sąsiuvinius užsirašo raktinius žodžius vokiškai ir stengiasi juos įsiminti. | ||
2. Mokytojas supažindina mokinius su pagrindiniais kalbiniais ir dalyko pamokos uždaviniais. Atsako į mokinių klausimus, jei jie ko nesupranta. | 2. Mokiniai klauso, žymisi pastabas, klausia, jei ko nesupranta. | ||
3. Mokytojas pristato pagrindinius vokiškus terminus skaidrėje arba užrašo ant lentos. | 3. Mokiniai klauso, žymisi pastabas, klausia, jei ko nesupranta. | ||
4. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą: Arbeitsblatt 1 ir su-formuluoja užduotį – perskaičius tekstą atlikti I užduotį. Mokytojas padeda iškilus kalbinėms problemoms. | 2. Mokiniai skaito tekstą ir atlieka I užduotį. Atlikę užduotį ją pristato. | ||
5. Užduoties I aptarimas, komentarai, pastabos. | 5. Mokiniai klauso, žymisi pastabas, klausia, jei ko nesupranta. | ||
6. Mokytojas projektoriumi parodo Burnos ertmės schemą ir prašo mokinių įvardinti suaugusiojo žmogaus dantis. | 6. Mokiniai vardina žmogaus dantis. | ||
7. Mokytojas išdalina padalomąją medžiagą Arbeitsblatt 2 ir suformuluoja užduotį – perskaičius tekstą atlikti II užduotį. | 7. Mokiniai skaito tekstą, atlieka II užduotį, ar teiginiai teisingi, ar klaidingi. | ||
8. Užduoties II aptarimas. | 8. Grupelės pristato savo argumentus, pasižymi kitų grupių pateiktą informaciją. | ||
9. Mokiniai suskirstomi grupėmis, grupelės ruošiasi diskutuoti tema „Kramtymo įtaka virškinimui“ | 9. Mokiniai dalyvauja diskusijoje ir stengiasi argumentuoti savo nuomonę bei pagarbiai išklausyti klasės draugų teiginius. | ||
10. Grįžtamasis ryšys, mokytojo komentarai ir išvados. | 10. Mokiniai klauso, žymisi pastabas. | ||
11. Kaupiamuoju vertinimu įvertinami aktyviausiai pamokoje dalyvavę mokiniai. | 11. Mokiniai klauso, žymisi įvertinimus. | ||
12. Namų darbų skyrimas. | 12. Mokiniai pasižymi namų darbus. | ||
13. Refleksija. | 13. Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. | ||
Galimos problemos |
Problemos |
Sprendimai |
|
1. Neteisingai suprastas vokiškai suformuluotas klausimas ar užduotis. 2. Per sudėtingas vokiškas tekstas. Mokytojui sudėtinga organizuoti / moderuoti diskusiją, o mokiniams sudėtinga reikšti savo nuomonę, nes trūksta kalbinių žinių. |
1. Išsiaiškinti visus pagrindinius terminus, pateikiant vokiškus jų apibrėžimus ir vertimus į lietuvių kalbą. 2. Numatyti kiek įmanoma daugiau kalbinės paramos mokiniui, išsamiai išsiaiškinti visų užduočių atsakymus, integruojant ir lietuvių kalbą. 3. Supažindinti mokinius su pagrindinėmis vokiškomis frazėmis, naudojamomis asmeninei nuomonei reikšti, argumentuoti, pritarti išsakytai nuomonei ar mandagiai jai prieštarauti. 4. Mokymo ir mokymosi sėkmę lemia geras mokinių ir mokytojų bendravimas bei bendradarbiavimas, pagrįstas abipuse pagarba, meile, atvirumu, supratimu „ledlaužio“ metodas laužo nepasitikėjimo, priešiškumo bei nepasitenkinimo ledus, sudaro tokias situacijas, kuriose vaikas jaučiasi saugiai, gali išreikšti save, įgyti pasitikėjimą. |
||
Vertinimo formos, kriterijai ir įrankiai |
Kaupiamuoju vertinimu vertinamas mokinių aktyvumas, indėlis dirbant porose ir grupelėse. |
||
Namų darbai, tolesnė veikla |
Namų darbams skiriama: kiekvienam paruošti pristatymą skaidruolėse vokiečių kalba taisyklingos dantų priežiūros tema. |
||
Refleksija |
Mokytojo refleksija |
Mokinio refleksija |
|
Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius / nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis.
|
Grupės nariai dalinasi darbo patirtimi grupėje: kaip jautėsi kiekvienas grupės narys, koks buvo kiekvieno nario indėlis į bendrą kūrybinį darbą, kokią naudą suteikė kiekvienam darbas grupėje, ko išmoko dirbdamas grupėje, ką galės panaudoti ateityje. |
||
Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai |
Parengė: Jūratė Andriuškevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI Naudoti šaltiniai: |