Vokiečių kalbos dienos VDU

Spalio 20 d., ketvirtadienį, pirmą kartą Lietuvoje bus surengta Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“, kurios metu šalyje vyks vokiečių kalbai ir kultūrai skirti renginiai. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) jungiasi prie visos šalies švietimo įstaigų ir pristato programą, skirtą moksleiviams, studentams ir visuomenei.

Vokietijos kaip lyderio vaidmuo sprendžiant Europos Sąjungai kylančius politinius, ekonominius ir socialinius iššūkius dažnai sulaukia ne vien pritarimo, bet ir aršios kritikos bei kontraversiškų vertinimų, šalies kanclerės Angel Merkel sprendimai plačiai diskutuojami visoje Europoje. Apie tai bus kalbama viešoje paskaitoje „Vokietija Europoje – per stipri ar per silpna?“, kuri vyks spalio 20 d. 11.15 val. VDU Didžiosios salės I a. fojė (S. Daukanto g. 28). Akademinei bendruomenei, moksleiviams ir plačiajai visuomenei skirtą paskaitą skaitys ir įžvalgomis apie šių dienų Vokietiją dalinsis germanistė, VDU „Academia cum laude“ tutorė, universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė docentė Rūta Eidukevičienė.

Vytauto Didžiojo universitetas, glaudžiai bendradarbiaudamas su vokiško kapitalo įmonėmis Lietuvoje, Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ proga 10-12 klasių moksleiviams rengs informacines ekskursijas „Ką Lietuvoje veikia vokiškos įmonės?“. Besimokantys vokiečių kalbos turės visiškai unikalią galimybę apsilankyti tokiose garsiose Vokietijos verslo įmonėse kaip „Lidl“ ir „Festo“, su Vokietija glaudžiai bendradarbiaujančioje UAB „Holz Riva“ ir susipažinti su šių įmonių veikla, ateities planais ir karjeros galimybėmis.

Ekskursijoje moksleivius lydės ir apie verslo santykių su Vokietija specifiką moksleiviams pasakos VDU Vokiečių verslo kalbos ir komunikacijos magistrantės. Norintys dalyvauti renginyje privalo užsiregistruoti iš anksto. Visi užsiregistravusieji laukiami spalio 20 d. 13 val. VDU daugiafunkciame studijų ir mokslo centre (V. Putvinskio g. 23, I a. fojė), kuriame prasidės ekskursija.

Didelę vokiečių kalbos paklausą rinkoje patvirtina statistika – ilgalaikės, bent 5 metų duomenų absolventų karjeros stebėsenos rezultatai rodo, jog per pirmus metus įsidarbina praktiškai visi vokiečių kalbos studijas baigę Vytauto Didžiojo universiteto studentai. Negana to, baigusieji VDU taikomosios germanistikos ir vokiečių kalbos ir kultūros studijas yra tarp didžiausias pajamas uždirbančių universiteto absolventų.

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ renginius VDU organizuoja Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedra ir Užsienio kalbų institutas.

Daugiau informacijos apie vokiečių kalbos dieną Lietuvoje „Ö kaip vokiškai?“ galite rasti VDU ir Goethe’s instituto puslapiuose.