VDU vyko susitikimas su ispanų rašytojais

Vasario 24 dieną, šeštadienį, 11 val., Vytauto Didžiojo universiteto daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 312 aud.) vyko susitikimai su rašytojais iš Ispanijos, kurį organizavo Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas.

Knygų mugės Vilniuje proga į Lietuvą atvykę ispanų rašytojai Antonio Carrasco, Iván Vélez ir Ignacio del Valle, nepamiršo ir ispanų kalbos bei kultūros gerbėjų Kaune. Šeštadienio rytą šie autoriai VDU pristatė žymiausius savo kūrinius ir diskutavo apie šiuolaikinę Ispanijos literatūrą. Sveikinimo žodį tarė ir prie diskusijos taip pat prisijungė Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotojas Bernardo López.

Trumpai apie autorius:

Rašytojas Ignacio del Valle iš Madrido yra parašęs devynis romanus bei vieną pasakų knygą. Taip pat jis sukūrė istorinių trilerių seriją, kurią sudaro šios knygos: „Drakonų žudymo menas“ (isp. El arte de matar dragones), „Nežinomų imperatorių laikai“ (isp. El tiempo de los emperadores extracos), „Berlyno demonai“ (isp. Los demonios de Berlin) ir „Juodosios saulės“ (isp. Soles negros).  2012 m. kino režisierius Gerardo Herrero pagal knygą „Nežinomų imperatorių laikai“ sukūrė filmą „Tyla sniege“, kurio lauko scenos buvo nufilmuotos Lietuvoje. I. del Valle gavo nemažai apdovanojimų, tarp jų Buenos Aires Negro, Tulūzos festivalio Violeta Negra bei Astūrijos Kritikų apdovanojimą.

Ivan Vélez, gimęs Kuenkos mieste, visada domėjosi polemiškomis asmenybėmis ir reiškiniais, kaip kad Hernanu Kortesu ar Juodąja legenda apie Ispaniją. Knygoje „Mitas apie Kortesą“ (isp. El mito de Cortés) aprašomi Hernano Korteso santykiai su Kecalkoatliu ar Aleksandru Didžiuoju bei jo, kaip ispanų užkariautojo ir evangelizuotojo, vaidmuo. I. Vélez knyga „Apie Juodąją legendą“ (2014) analizuoja neigiamos istorinės literatūros apie Ispaniją pasekmes ir jos atgarsį ispanų tautoje.

Antonio Manuel Carrasco Gonzalezas yra Ispanijos kolonijinio laikotarpio Afrikoje istorijos ir teisės ekspertas. Jis yra parašęs trilerį apie kolonijinius laikus „Tvarka Rio Munyje“ (isp. Orden en Rio Muni) bei šiuolaikinį trilerį „Visi turėtume mirti jauni“ (isp. Todos deberdamos morir jóvenes).

Renginio kalba – ispanų.

Daugiau informacijos.