Susitikimas su poliglote Julija Vasilenko-Maskvyte 

 

Dar prieš pasibaigiant semestrui, UKI vyko nuotolinis susitikimas su VDU absolvente, poliglote Julija Vasilenko-Maskvyte, kuri gali bendrauti net 20 užsienio kalbų.  

Gausiai susirinkusiems klausytojams Julija akcentavo kalbų mokėjimo svarbą: kalbos – ne tik kelionės, draugai, nuotykiai, bet ir besikeičiantis mąstymas ar net būdas išvengti ligų.  

Julija pasidalijo savo patirtimi mokantis kalbų, į kurias po kelias vienu metu ir pradėjo gilintis Užsienio kalbų insitute, ragino tiesiog kalbėti, nebijoti klysti. Ir skirtingos kalbos tikrai nesusipainioja, jos mūsų galvoje atranda savo vietą. Kaip prisiminti žodžius? Julijos metodas – naudoti asociacijas. Galbūt žodį išgirdome kažkokiame kontekste? Gal jis mums primena konkrečią situaciją?  

Anot Julijos, su įvairiomis kalbomis gyvenimas daug spalvingesnis ir įdomesnis! Kviečiame susitikimo įrašą pasižiūrėti čia:  atidaryti

Sakoma, kad kalbėti užsienio kalbomis – tai kaip nešioti skirtingus akinius: matai pasaulį kiek kitokį, kitokias jo spalvas ar atspalvius. Rudens semestro metu raginame patirti šį jausmą kartu – mokantis kalbų Užsienio kalbų institute.