Suomių kalba

Suomen kieli

VDU UKI siūlome mokytis vienos įdomiausių ir unikaliausių kalbų Europoje – suomių kalbos! Suomių kalbos paskaitose jūs įgysite suomių kalbos žinių, turėsite galimybę susipažinti su Suomijos kultūra, o taip pat įsitikinsite, kad kalbą mokytis ne tik naudinga, bet ir be galo smagu!

 

Kuo ypatinga suomių kalba?

Suomių kalba viena unikaliausių kalbų, kuria kalbama Europoje. Ji neturi giminės kategorijos, būsimojo laiko ir netgi veiksmažodžio „turėti“. Kalboje negausu tarptautinių žodžių, garsai tariami beveik taip kaip rašomi, o sudarant žodžius dažnai vartojama daugiau balsių nei priebalsių ir kalba savo skambesiu nenusileidžia italų kalbai. Be to, suomių kalboje yra daug mums puikiai pažįstamų ar į mūsų žodžius panašių žodžių, kurie gali turėti nenuspėjamas reikšmes (pvz.: vasara – plaktukas, juoda – gerti, kaunis – gražus/graži, silta – tiltas, laiva – laivas), o taip pat smagiai mūsų ausiai skambančių žodžių (pvz.: kurkku – agurkas, kakku – tortas, pipo – kepurė, kukka – gėlė, lintu – paukštis).

Kam naudinga mokytis suomių kalbos?

Mokytis suomių kalbos naudinga visiems, kurie nori susipažinti su unikalia kalba, kuria kalbama Europoje, bet kuri nėra gimininga kitoms Europos kalboms (išskyrus estų ir vengrų) ir visiems, kurie domisi kalbomis. Suomių kalbos taip pat naudinga mokytis būsimiesiems filologams, nes išskirtinių bruožų turinčios kalbos žinios praplės jų kalbines žinias. Baltijos regiono studijų studentai taip pat turėtų pasinaudoti galimybe mokytis vienos iš regiono kalbų. Ne mažiau naudinga suomių kalbos mokytis ir studentams, planuojantiems vykti studijuoti į Suomiją pagal mainų programas. Be to, suomių kalbą pravartu mokytis ir tiems, kurie domisi Suomija, šalies kultūra bei istorija.

Studijų dalykų programos

Europos kalbų diena 2012

Loading the player…