Prancūzų kalbos olimpiada ir 7-okų „Je parle français et toi?“ konkursas

Kovo 2-3d, nepaisant už langų spiginančio šaltuko, universitetą užpildė moksleivių skambus juokas ir klegesys, sveikinome iš visos šalies susirinkusius prancūzų kalbos olimpiados ir 7-okų konkurso „Je parle français et toi?“ dalyvius. Atrankinio turo nugalėtojai iš Anykščių, Palangos, Pasvalio, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Trakų, Alytaus, Utenos, Kauno, Vilniaus ir kitų miestų bei miestelių rinkosi į universitą pademonstruoti savo prancūzų kalbos žinių ir gebėjimų. Po iškilmingo atidarymo VDU mažojoje salėje, kur šiltus sveikinimo žodžius jiems tarė UKI direktorė Vilma Bijeikienė, Orinta Leiputė, Kauno savivaldybės mero patarėja jaunimo reikalų, kultūros, švietimo, sporto ir seniūnijų veiklos klausimais , Kauno Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Jablonskienė, sėkmės moksleiviams linkėjo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus vedėjas Gediminas Bereznevičius, moksleiviai sugūžėjo į auditorijas, kur vyko teksto supratimo, rašymo ir kalbėjimo užduotys. Kol moksleiviai plušėjo, juos lydintys mokytojai svečiavosi prezidento Valdo Adamkaus muziejuje-bibliotekoje. Po sunkaus darbo, pasistiprinę Bernelių užeigoje, moksleviai ir juos lydintys mokytojai turėjo puikią progą atsipalaiduoti nuostabiame Frankofonijos mėnesio atidarymui skirtame koncerte Kauno Valstybinėje filharmonijoje. Ten jų laukė ir Prancūzų instituto direktoriaus Jean-Marie Sani nuoširdus sveikinimas.

Šeštadienį moksleivių laukė komandinės užduotys. Lydimi mokytojų savanorių, dalyviai patraukė trimis kryptimis: Napaleono pėdsakais Kaune, J. Greimo ir Lietuvos prezidentų paieškomis. Visi maršrutai baigėsi VDU Frankofonijos centre, kur moksleivių su užduotimis laukė Prof. Aurelija Leonavičienė. Po sočių pietų, dalyviai vėl susirinko į auditorijas prie kompjuterių ruošti kūrybinio nueitų maršrutų pristatymo. Po pristatymo smaguriavome Kauno švietimo skyriaus dovanotą tortą ir pasakojomės nuotykius. Taip nepastebimai prabėgo dvi dienos, atnešusios daug šurmulio, naujų pažinčių ir neišdildomų įspūdžių.

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios puikios mokslo šventės organizavimo, jos rėmėjams.