In Memoriam Angelė Vaitekūnaitė

DSC_8303 (2)

(1953-05-29–2017-04-28)

Gyventi – tai nereiškia kvėpuoti, tai reiškia veikti. Ne tasai ilgiausiai gyvena, kuriam daugiausiai metų, o tasai, kuris labiau už kitus jautė gyvenimą. (Prancūzų filosofas Žanas Žakas Ruso)

Angelė Vaitekūnaitė – ilgametė VDU Užsienio kalbų instituto anglų kalbos dėstytoja, uoli UKI tradicijų puoselėtoja, bendruomeniškumo renginių ir veiklų aktyvi organizatorė bei siela, patrauklių bei paveikių kalbos mokymo metodų kūrėja. Vytauto Didžiojo universitetui Angelė atidavė daugiau kaip trečdalį savo amžiaus: nuo 1992 metų dirbo asistentės pareigose, nuo 1993 m. lektore, nuo 2001 – VDU Užsienio kalbų centre (dabar Užsienio kalbų institutas).

Angelė Vaitekūnaitė 1975 m. baigė Vilniaus universitetą, Romanų-germanų filologijos, anglų kalbos ir literatūros specialybę. 1995 m. VDU baigė Anglų kalbos ir literatūros magistrantūrą. Mokslo kryptys: edukologija, anglų kalbos dėstymo metodika, mokymo ir ugdymo vienovė, tarpdisciplininiai ryšiai, pedagoginės patirties apibendrinimas ir skleidimas. Stažavosi Didžiosios Britanijos ir Latvijos universitetuose.

Angelė Vaitekūnaitė dėstė Bakalauro studijų programose anglų kalbą pagal bendrąsias lygių programas, taip pat anglų kalbą specializuotose programose Kauno kunigų seminarijos klierikams. Tai buvo Mokytoja iš pašaukimo, Žmogus iš didžiosios raidės, kolegė, kokių reta, buvo besišypsanti Šviesa…

ET LUX PERPETUA LUCEAT EI!..