Fiesta Nacional De España 2017 Vytauto Didžiojo universitete

Ispanijos Karalystėje kasmet spalio 12 d. yra minima Fiesta Nacional de España. Šiai Ispanijos nacionalinei šventei šiemet sukanka 525metai, tai laikas nuo tos dienos, kai Kristupas Kolumbas atrado Ameriką. Jau yra tapusi graži tradicija, jog Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto ispanų kalbos dėstytojai ir ispanų kalbą besimokantys studentai ypatingai mini šią dieną.

Šiemet į ispanų kalbos lektorės Ingos Savickienės ispanų kalbos A1 lygio paskaitą buvo pakviesti VDU studijuojantys Erasmus programos studentai iš Ispanijos, kad pristatytų VDU studentams lietuviams, kokios yra Fiesta Nacional de España šventimo priežastys, tradicijos ir kasmetinis minėjimas Ispanijoje bei Lotynų Amerikos šalyse. Paskaita vyko ispanų kalba, kai studentai lietuviai mažose grupėse bendravo su gimtakalbiais: prisistatė, papasakojo, ką studijuoja VDU, kiek jiems metų, kokie jų laisvalaikio pomėgiai. Jei būdavo sunku bendrauti tik ispanų kalba, padėdavo anglų kalba.

Ispanų kalbos A1 lygio studentė Monika taip įvertino tokią šventišką paskaitą: „Įdomi paskaita su trimis Erasmus studentais iš Ispanijos: Eduardo, Álvaro ir Sergio, suteikė galimybę ne tik panaudoti per ispanų kalbos paskaitas išmoktas žinias: kaip prisistatyti save, studijas, sav pomėgius, bet ir paklausti kelių to paties pobūdžio klausimų nepažįstamo žmogaus. Buvo įdomu iš tikrų ispanų išgirsti, kaip švenčiama Fiesta Nacional de España. Šie studentai pasidalino įspūdžiais, jog Lietuvą Erasmus studijoms pasirinko, norėdami pažinti visiškai kitokią baltiškąją kultūrą. Taip pat jie prasitarė, jog lietingas oras jų nuotaikos visai negadina. Ši integracinė tarpkultūrinė paskaita atmintin įsirėžė ilgam. Mūsų ispanų kalbos grupė esame labai laimingi, kad turėjome galimybę gyvai pabendrauti su ispanais, išmokti ispaniškų žodžių bei posakių, o taip pat ir juos išmokyti keletą dažniausiai vartojamų frazių lietuvių kalba.