Festivalis „Primavera en español“ kvies išreikšti save ispaniškai

Balandžio 9-19 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks ispaniškos kultūros festivalis „Primavera en español“. Aštuntąjį kartą organizuojama pavasario šventė šiemet sugrįžta su šūkiu „Exprésate en español“ (liet. Išreikšk save ispaniškai), kviečiančiu pažinti ispanų kalbą ir kultūrą per pačias netikėčiausias sritis: dainuojant, šokant, diskutuojant politiniuose debatuose, varžantis olimpiadoje ir netgi keliaujant į Ispaniją.

Kūryba ir saviraiška ispanų kalba – kertiniai „Primavera en español 2­018“ akcentai. Būtent todėl balandžio 9 dieną festivalis prasidės renginiu, dedikuotu muzikai – vienai iš gražiausių saviraiškos formų. Renginio svečiai ne tik sužinos apie ispanakalbių šalių muzikinę įvairovę, bet ir galės pasiklausyti VDU studentų gyvai atliekamų muzikinių pasirodymų.

Jau pramokę ispanų kalbą festivalio svečiai bus kviečiami aktyviai įsitraukti į netikėtų susitikimų vakarą balandžio 10-ąją, kuriame svečiuosis Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotojas Bernardo López-Ríos, meksikietiško restorano „Agave“ vadovas Rodrigo Torres Canela, kunigas Pedro Pich ir dėstytoja Rocío Cortés Gañán. O norintiems save ispaniškai išreikšti raštu – kūrybinio rašymo ispanų kalba dirbtuvės balandžio 16 dieną su Latvijos kultūros akademijos lektore Ana León Manzanero.

Laukia ir netikėtos saviraiškos formos – festivalyje svečiuosis Lietuvoje jau spėjęs išpopuliarėti videotinklaraščių kūrėjas Fabian Sánchez iš Ekvadoro. Moksleiviai kviečiami išreikšti save ispaniškai besivaržydami antrojoje ispanų kultūros olimpiadoje „Ispanakalbis pasaulis ir aš“. Tuo tarpu priešpaskutinis festivalio renginys komišku pavadinimu „Išreikšk save ispaniškai verkdamas meksikietiškai“, kvies ir verkti, ir juoktis vienu metu, kadangi bus pristatomos įsimintiniausios meksikietiškų telenovelių akimirkos. Lietuvoje šie serialai buvo populiarūs prieš gerą dešimtmetį ir sukūrė šalyje tam tikrą įsivaizdavimą, kaip atrodo gyvenimas Lotynų Amerikoje. Susidariusius stereotipus paneigs bei visą tiesą apie Meksiką atskleis lektorius Jesús Manuel Barragan Ferrer.

Antrus metus iš eilės festivalio renginiai vyks ir Vilniuje, kur balandžio 11 dieną lektorius Carlos García Fernández pakvies į kūrybines dirbtuves apie pirmykštį Šiaurės Ispanijos meną. Taip pat vilniečiai kviečiami į debatus apie Ispanijos politinę situaciją, kuriuos ves lekt. Jesús Reja. Tuo tarpu visiems kauniečiams festivalio organizatoriai balandžio 14 dieną dovanoja ispanų kalbos pradžiamokslį.

„Primavera en español 2­018“ užbaigs tikra saviraiškos šventė – ispaniškų talentų konkursas „Exprésate en español“. Dalyviai yra kviečiami šokti, dainuoti ar skaityti eiles, visas šias veiklas siejant su ispanų kalba ir kultūra. Talentų konkurso nugalėtojų laukia šaunūs prizai: skrydis į Ispaniją, vakarienė meksikietiškame restorane ir kitos dovanos!

Festivalį organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

Registracija į moksleivių olimpiadą.

Registracija į talentų konkursą.

Festivalio programa.