Europos kalbų diena VDU: konkursas „(Ne)pasiklydę vertime“

Rugsėjo 25 dieną į Vytauto Didžiojo universitetą sugrįš kasmetinė Europos kalbų dienos šventė. Šiemet VDU Užsienio kalbų institutas kvies studentus ir moksleivius į nuotaikingą daugiakalbį konkursą „(Ne)pasiklydę vertime“, kuris vyks virtualioje erdvėje.

Daugiakalbis konkursas

Kalbų mokymasis yra neatsiejamas nuo įvairių, neretai komiškų, situacijų, kuomet bandoma susikalbėti užsienio kalba – ne visada užtenka žinomų žodžių, kartais sumaišomos reikšmės, įvyksta nesusikalbėjimas. VDU Užsienio kalbų institutas švenčiant Europos kalbų dieną, šiemet siūlo išmėginti savo kalbų žinias bandant suprasti daugiakalbį tekstą ir jį išversti į lietuvių kalbą. Virtualiose kambariuose susitikę komandos nariai turės išklausyti ne iš eilės pasakojamą tekstą anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, italų, rusų ir norvegų kalbomis bei vėliau sugebėti tą patį tekstą atpasakoti lietuviškai. Laimės ta komanda, kuriai pavyks „nepasiklysti“ vertime ir kuo tiksliau perteikti pagrindinę pasakojimo idėją per trumpiausią laiką.

Konkurso internetinė registracijos anketa bus paskelbta rugsėjo 4-ąją, o vasaros metu VDU UKI kviečia moksleivius ir studentus suburti kuo daugiau kalbų mokančią komandą. Jeigu komandą sudaro lietuviai ir užsieniečiai, tokiu atveju nors vienas narys turi gerai mokėti lietuvių kalbą. Komandas vertins VDU UKI lektorių komisija.

Apie Europos kalbų dieną

2001-ius Europos Taryba paskelbė Europos kalbų metais, o rugsėjo 26-oji tapo Europos kalbų diena. Šią dieną siekiama įvairiomis neformaliomis veiklomis puoselėti ir turtinti Europos kalbų ir kultūrų lobyną, skatinti daugiakalbystę, motyvuoti europiečius mokytis kalbų. Kasmet prie šios iniciatyvos prisijungia ir VDU UKI, suteikiantis galimybę universiteto bendruomenei, moksleiviams bei visiems kauniečiams mokytis įvairių kalbų.