Europos kalbų diena primins kalbų poreikį darbo rinkoje

Rugsėjo 26 d., antradienį, Vytauto Didžiojo universitete vyks renginiai, skirti Europos kalbų dienai, kuriuos organizuoja VDU Užsienio kalbų institutas. Šiemet renginyje, skirtame universiteto studentams, bus siekiama atkreipti dėmesį į skirtingų užsienio kalbų svarbą darbo rinkoje ir poreikį darbuotojui mokėti daugiau nei vieną kalbą.

Šį kartą Europos kalbų dienos proga bus surengta kalbų mugė „Daugiakalbystės poreikis darbo rinkos iššūkių kontekste“. Čia universiteto studentai galės pabendrauti su tarptautinių įmonių atstovais, kurie pasidalins savo įžvalgomis apie užsienio kalbų poreikį. Dalyvių registracija vykdoma internetu (vietų skaičius ribotas).

Pasak VDU Užsienio kalbų instituto direktorės doc. dr. Vilmos Bijeikienės, institutas kasmet organizuoja renginius, skatinančius mokytis kalbų ir puoselėjančius daugiakalbystę. Šiemet rengiama kalbų mugė bus tiltas, sujungsiantis tarptautinio verslo įmones ir VDU studentus, bei primins, jog anglų kalba darbo rinkoje yra būtinybė, o kitos kalbos – akivaizdus pranašumas.

„Mūsų tikslas – atskleisti VDU studentams kalbų mokėjimo suteikiamas perspektyvas tarptautinio verslo įmonėse. Pasak „Investuok Lietuvoje“ 2017 m. Lietuvos verslo paslaugų ataskaitos, tarptautinių paslaugų centrų, kuriuose darbui vartojama 6 ir daugiau kalbų, santykis per metus išaugo nuo 32 iki 39 proc. Anglų kalbos gera kompetencija yra tapusi neišvengiama šiuolaikinės darbo rinkos būtinybe, tuo tarpu kitos kalbos suteikia akivaizdų pranašumą čia ir dabar – arba mes pagausime potvynio bangą, arba liksime seklumoje su nenumaldomu sąžinės priekaištu: „ O jeigu visgi aš tą kalbą būčiau išmokęs…!“, – pasakojo doc. dr. V. Bijeikienė.

Renginių programa

Apie Europos kalbų dieną

2001-uosius Europos Taryba paskelbė Europos kalbų metais, o rugsėjo 26-oji tais metais tapo Europos kalbų diena. Šios dienos tikslas – įvairiomis neformaliomis veiklomis puoselėti ir turtinti Europos kalbų ir kultūrų lobyną, skatinti daugiakalbystę, motyvuoti europiečius mokytis kalbų. Kasmet prie šios iniciatyvos prisijungia Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų institutas, siūlantis studentams, universiteto bendruomenei ir visiems kauniečiams platų užsienio kalbų spektrą.