Europos kalbų diena VDU kvies pasiruošti daugiakalbei darbo rinkai

Rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks renginiai, skirti Europos kalbų dienai. Šiemet VDU Užsienio kalbų institutas, bendradarbiaujant su verslo atstovais ir kitais partneriais, studentus ir moksleivius įtrauks į praktinį kalbų mokymąsi ir kvies pasiruošti daugiakalbei darbo rinkai.

Studentams – daugiakalbio verslo pasaulio pavyzdžiai ir išbandymai

Visos dienos programa prasidės 9 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 106 aud.), kur į viešą paskaitą viso universiteto studentus kvies agentūros „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas Tadas Stankevičius. „Kaunas IN“ dirba investuotojų ir turistų pritraukimo bei Kauno miesto tarptautinės rinkodaros srityje.

Po paskaitos, 10 val., pratęsiant praeitų metų iniciatyvą atverti studentams daugiakalbį verslo pasaulį, VDU Užsienio kalbų institutas studentus sukvies į susitikimą su tarptautinių verslo įmonių atstovais. Šį kartą pastarieji ne tik pristatys įmonių veiklą mugėje, bet ir pasiūlys išbandyti savo užsienio kalbos kompetencijas darbo pokalbio simuliacijoje net šešiomis kalbomis: anglų, danų, norvegų, rusų ir vokiečių.

„Universitete ne tik stengiamės, kad mūsų studentai užsienio kalbų mokytųsi paskaitose, bet ir siekiame sukurti kuo daugiau praktinių kalbų mokymosi galimybių. Būtent šiemet, Europos kalbų dienos proga, studentai kviečiami dalyvauti simuliaciniame darbo pokalbyje užsienio kalba, – apie šių metų organizuojamą veiklą studentams pasakoja VDU Užsienio kalbų instituto direktorė doc. dr. Vilma Bijeikienė. – Ruošiantis šiai simuliacijai studentai gali išbandyti savo laiko planavimo gebėjimus, ruošiantis pokalbiui, taip pat įsivertinti tiek savo asmenines, tiek ir užsienio kalbų kompetencijas bei užmegzti kontaktus su įmonių atstovais“.

V. Bijeikienės teigimu, į šią veiklą užsiregistravo itin daug norinčių, tarp jų – ir nemaža dalis užsienio studentų, kurie mokosi VDU. Plačiau apie simualiacinį darbo pokalbį – renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Europos kalbų dienos 2018 VDU metu, 9.45-11 val., pastato pirmame aukšte veiks įmonių mugė, kurios metu studentai galės daugiau sužinoti apie tai, kokias darbo galimybes atveria užsienio kalbų mokymasis ir kokių kompetencijų reikia norimai pozicijai užimti bei užmegzti ateities karjerai reikiamus kontaktus. Su studentais susipažinti atvyks įvairių sričių Lietuvos ir tarptautinių įmonių atstovai. Tarp jų – VDU partneriai UAB „Hegelmann Transporte“, „Intermedix Lietuva“, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“, advokatų profesinė bendrija „Magnusson ir partneriai“, „Kesko Senukai Lithuania“, „Runway Lietuva“ ir „Transcom Worlwide“.