Atsinaujinęs šiaurės šalių klubas „Nordi“ pradeda naujus mokslo metus

Rugsėjo 14 d. naujasis VDU Šiaurės šalių klubas „Nordi“ surengė iškylą Nemuno saloje, o po jos vyko norvegiško filmo „Bølgen“ (Banga) peržiūra. Pasirinkome dieną ir laiką, kai visi turėjome mažiausiai paskaitų ir mums labai pasisekė, kad tą dieną oras buvo nuostabus! Šviečianti saulė pakylėjo ir skatino narius susipažinti. Taigi šios iškylos tikslas buvo – susipažinti, o susipažinimui klubo prezidentė Dominyka pasiūlė genialų žaidimą – „Laikrodis“. Mes kaip ir visi šiauriečiai esame šiek tiek užsidarę, todėl standartiškas viešas pasakojimas apie save prieš kitus narius mums netiko. Ant paprasto popieriaus lapo kiekvienas nusipiešėme po laikrodį ir ties kiekviena valanda užsirašėme po vardą, o kai išgirsdavome švilpuką – sužinodavome kokia tema reikės kalbėti su kitu žaidėju. Kalbant su kiekvienu klubo nariu atskirai nėra jokios auditorijos baimės, o prisistatymas tampa mažiau šablonišku. Štai taip mes „pralaužėme ledus“, o po susipažinimo užkandžiavome atsineštu maistu bei laisvai kalbėjome vieni su kitais.

Norime pasidžiaugti, kad mūsų klubo nariais tampa ir užsieniečiai! Iškyloje dalyvavo mergina iš Vokietijos ir tikras šiaurietis iš Suomijos. Paiškylauti pakvietėme ir naująją VDU dėstytoją – norvegę Elsbet Hundåla. Elsbet mokydama norvegų kalbos naudoja neįprastus metodus, tad per paskaitas mes daugiausiai klausome ir bandome kalbėti norvegiškai. Dėstytoja užsiminė, kad Norvegijoje mokydama savo gimtosios kalbos, nusiveda mokinius į kavinę, į muziejų bei kitas vietas, kuriose galėtų rodydama daiktus sakyti jų pavadinimus norvegiškai. Taip studentai geriau įsimena žodžius ir greičiau išmoksta kalbą. Mums ši idėja labai patiko, todėl sugalvojome Elsbet pasikviesti į savo susitikimą Nemuno saloje. Ilgai dėstytojos įtikinėti nereikėjo, ji labai apsidžiaugė ir kaip mat sutiko ateiti.

Beiškylaujant sulaukėme klausimų, kaip sugalvojome įsteigti mūsų klubą. Tiesa ta, kad Šiaurės šalių klubas jau egzistavo gerokai anksčiau, tačiau laikui bėgant nariai skirdavo vis mažiau dėmesio klubo veiklai, kol jis tapo visai neaktyvus. Pavasarį apie tai mums papasakojo norvegų kalbos dėstytoja Jolita, kuri pasiūlė mums imtis klubo veiklos. Taigi nieko naujo nesugalvojome, tiesiog pratęsėme klubo veiklą bei viliamės jį atgaivinti. Tikimės, kad naujiems mūsų nariams netruks entuziazmo aktyviai dalyvaujant Šiaurės šalių klubo veikloje dar ne vienus metus!