Mūsų šauniausieji

2015 m. rugsėjo 25-ąją Vytauto Didžiojo universitete įvyko kasmetinis Europos kalbų dienos minėjimas. Šį kartą Užsienio kalbų institutas (UKI) pakvietė į Kauno botanikos sodą, kur gryname ore vyko orientacinio sporto turnyras. Varžybų metu orientacininkų komandos rungėsi dėl II-osios UKI taurės „Kovoju už kalbą“.

Turnyro metu komandos ne tik turėjo surasti įvairias botanikos sodo vietas, bet ir spręsti galvosūkius, kurie leido pasitikrinti sukauptas kalbų ir kultūrų žinias. Kaip teigė VDU UKI direktorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, ruošiant turnyro užduotis, kai kurias lankytinas vietas ir uždavinius padiktavo pati sodo aplinka.

Iš viso buvo apdovanotos trys moksleivių ir trys studentų komandos. Pirmąją vieta tarp moksleivių džiaugėsi svečiai iš Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos, kovoję už anglų kalbą.

11-1024x682

Studentų gretose I-ąją vietą užėmė komanda „Viva Italia“, kuri laimėjo didįjį prizą – galimybę nemokamai mokytis vieną iš 30 VDU UKI siūlomų užsienio kalbų.

22-1024x683

Taip išradingai, puoselėdami gamtą ir sveiką gyvenimo būdą, švenčiame Europos kalbų dieną VDU jau ne pirmą kartą. 2014 metais studentai buvo kviečiami dalyvauti krepšinio turnyre ir kovoti už skirtingas kalbas. Nugalėjo komanda pavadinimu „Dar negavę ir negausim“, kovoję už gimtąją lietuvių kalbą.

33-1024x682

2012 metais VDU UKI dėka pasiektas Lietuvos rekordas – Vienybės aikštėje surengta daugiakalbystės pamoka, kuri buvo didžiausia pagal dalyvių, mokomų kalbų bei jų mokytojų, kuriems tai gimtoji kalba, skaičių.