Anglų kalba

Welcome to VMU

Loading the player…

Studijų dalykų programos

Europos kalbų diena 2012

Loading the player…

Public Speakers’ Contest – įžanga į UKI Europos Kalbų dienos renginius

Viešos  kalbos  konkursas, vykęs Europos Kalbų  dienos išvakarėse, rugsėjo 25dieną, buvo solidi įžanga į spalvingą ir žaismingą šios tradicinės UKI rudens šventės kaleidoskopą. Konkurso tikslas buvo ne tik pagerinti studentų kalbėjimo įgūdžius, bet ir suteikti jo dalyviams ir žiūrovams galimybę pajusti bendruomeniškumo idėją, dalinantis savo talentais ir geranoriškumu.

Į konkurso finalinį etapą pateko 11 geriausiai pasiruošusių anglų kalbos 4 lygio studentų, kurie savo kalbas konstravo pagal iš anksto pateiktus kriterijus, atspindinčius ne tik anglų kalbos taisyklingumą, bet ir kalbos problemiškumą, retorinių priemonių taikymą, sceninę laikyseną ir balso moduliavimą.

Konkurso dalyvius vertino dėstytojų komisija, vadovaujama UKI anglų kalbos dėstytojos Aušros  Jankauskaitės. Absoliučiai geriausiu kalbėtoju komisija išrinko studentą Laimoną Motuzą, KTF pirmo kurso studentą, kuris visus sužavėjo oria laikysena, iškilminga retorika ir prasmingu temos pasirinkimu. Ne mažiau įspūdingas, bet visiškai kitokiu stiliumi atliktas, buvo antrosios vietos nugalėtojo Eligijaus Abromiko, EVF pirmo kurso studento, pasirodymas, kuris visus užkrėtė gera nuotaika ir sužavėjo parodijavimo talentu. Ši kalba jam pelnė ir žiūrovų simpatijų prizą. Trečiąją vietą pasidalino du konkurso dalyviai – Dovilė Bužauskaitė, TF pirmo kurso studentė, savo aistringoje  kalboje agitavusi atsigręžti į jaunimą ir suteikti jiems lygias teises dalyvauti valstybės gyvenime bei IF pirmo kurso studentas Eimintas Kuncė, pasakęs proginę kalbą Nepriklausomybės dienai paminėti.

Kalbų stilių ir žanrų įvairovė, kalbėtojų betarpiškumas, vedančiųjų ir žiūrovų geranoriškumas, išmoningi prizai ir siurprizai suteikė daug džiaugsmo tiek dalyviams, tiek žiūrovams. Norisi tikėti, kad šis konkursas taps tradiciniu UKI renginiu, padedančiu studentams įveikti scenos jaudulį ir kalbėjimo didelei auditorijai baimę.

 

 Organizacinio komiteto vardu

 anglų kalbos lektorė Angelė Vaitekūnaitė